www.gor-adm.gov.ua Контакти На головну сторінку Корисні лінки

Офіційний сайт Президента України

Урядовий портал

Верховна Рада України

Хмельницька обласна державна адміністрація
Сатанівська ОТГ
Культура

У районі мережа установ культури складає: 42 клубних заклади, 45 бібліотек, з них 2 бібліотеки-музеї, три початкових спеціалізованих мистецьких закладів, 1 краєзнавчий та 11 музеїв на громадських засадах.

В установах культури працює 173 чоловіки. З вищою освітою 50, з незакінченою вищою – 110.

Також у районі функціонує 192 клубних формувань, в тому числі 22 любительських об’єднань та клубів за інтересами, 168 колективів художньої самодіяльності. З них приймає участь 1685 чоловік. Десять колективів художної самодіяльності, що носять почесне звання «зразковий» та «народний» аматорський.

БІБЛІОТЕКА

У центральній районній бібліотеці функціонують 3 відділи, а саме: організаційно-методичний та інформаційно-бібліографічний, відділ обслуговування, при якому функціонує сектор краєзнавства, відділ упорядкування і формування бібліотечних фондів та каталогів, Інтернет – центр.

У своїй роботі бібліотеки керуються такими головними принципами: максимальне задоволення читацьких запитів, доступність книжкового фонду та інформації для всіх груп населення, відповідність фонду та послуг запитам користувачів.

Серед інноваційних інтерактивних форм можна назвати дзвони пам'яті, подорож до могили героя війни, політичні, патріотичні трибуни, кінофотокраєзнавчі альманахи, репортажі-реквієми, економічні та екологічні репортажі години економічної думки, духовні етюди, правові стежки, трибуни думок, панорама фактів, репортажі за сторінками періодики, години духовності, скорботи, спілкування, повідомлення, фотовиставки, виставки-портрети, роздуми, знайомства, хобі, літературні ранки, години, подорожі, асорті, ігри, ігротеки, акції, родинні свята, історико-літературний похід, поетичний майстер-клас, уроки моралі, народознавство, етики, державності, прем'єри, презентації книг, літературні монологи, марафони тощо.

Городоцька ЦРБ вже шостий рік є осередком безкоштовного вільного доступу до вітчизняних і світових інформаційних ресурсів. Центр обладнаний 8-ма ком’ютерами.

Основна мета Інтернет - центру - надання читачам бібліотеки доступу до інформаційних ресурсів мережі Інтернет.

Понад 750 користувачів ( з них 205 на пільговій основі) черпають із всесвітньої мережі Інтернет різноманітну інформацію.

Бібліотеки ЦБС проводять дні інформації, дні нової книги, дні періодики, дні цікавого журналу, дні Інтернету, огляди літератури, дні спеціаліста, дні бібліотеки, екскурсії в бібліотеку, бібліотечно-бібліографічні уроки, вернісажі періодики, хвилини бібліотерапії, години цікавої інформації, експрес-огляди, надають усні та письмові довідки на запити користувачів.

БУДИНКИ КУЛЬТУРИ

Установами культури району за звітний період проведено 1500 концертів, свят, вечорів.

Городоцький районний Будинок культури підготував і провів 10 концертних програм в селах району (Клиновому, Липівці, Велика Яромирка, Кузьмин, Жищинці).

Проведено культурно-мистецькі заходи: театралізоване свято «Весна. Великдень. Боже Воскресіння» ( в селах Бедриківці, Чорниводи, Клинове).

Заходи до річниці Чорнобильської катастрофи «Чорнобиль-біль душі», заходи до дня Великої Перемоги «Пам'ять серця, пам'ять сивини, пам'ять тих, хто не прийшов з війни», свято матері «Матусенько мила, єдина», свято рідного села в селах: Велика Яромирка, Велика Левада, Великий Карабчиїв, Лісоводи, Балакири, Пільний Олексинець.

Театралізоване свято до Дня захисту дітей «Світ в очах дітей», свято до Дня млоді. Розважальні шоу-програми для учнів молодших класів «Весняний вернісаж».

ТУРИЗМ

У межах району розроблено та функціонує 20 туристичних маршрутів. Розроблено туристичні маршрути та виготовлено рекламні буклети: «Городоччина туристична», «Сатанів: історико - краєзнавчий довідник», «Місто під містом», пансіонат «Загублений рай»», «Візитна карта Городоцького району», «Древній Сатанів».

У розвитку сільського зеленого туризму вже зареєстровано і працюють 4 агрооселі, де одночасно можна розмістити понад 200 відпочиваючих.

Відділом культури і туризму райдержадміністрації знято та виготовлено документальний фільм «Городоччина туристична», «Сатанів курортний», в який ввійшли розділи «Скіфські кургани», «Древній Сатанів», «Курорти Сатанова».

ПАМ’ЯТКИ АРХІТЕКТУРИ ГОРОДОЧЧИНИ

На обліку та під охороною знаходяться 14 пам’яток та 44 об’єкти археології, 44 пам’ятників архітектури з них 6 пам’яток Національного надбання у смт.Сатанів, а саме:

- Міська брама ХУ-ХУІст. 1724р. ох.№ 753

- Замок ХУ-ХУІІІ ст.. ох.№754.

- Синагога 1514-1532рр. ох№755

- Троїцька церква 1654р. ох №756/1

- Келії з дзвіницею 1654р. ох№756/2

- В’їздна брама ХУІІІст. Ох.№756 /3.

Протягом трьох років з метою збереження та недопущення знищення ведуться дослідження скіфських курганів поблизу сіл: Іванківці та Кам’янка, археологічною експедицією Кам’янець-Подільського державного університету (керівник доцент Гуцал А.Ф.) Наразі розпочато розроблення «Комплексної програми збереження та використання об’єктів культурної спадщини Городоцького району на 2011-2015 роки».

На розгляд Консультативної ради з питань культурної спадщини в Хмельницькій області з метою занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, подано 17 об’єктів історії. Готуються матеріали про пам’ятку архітектури ХІХст. Купинський млин.

ГОРОДОЦЬКА ДИТЯЧА ХУДОЖНЯ ШКОЛА

Рік заснування Городоцької дитячої художньої школи – 1979. У школі навчається до 100 учнів та працює 8 груп образотворчого мистецтва.

У 2010 році брали участь у виставці викладачів, яка проводилась в обласному науково-методичному центрі. Двоє викладачів нагороджені грамотами в номінації "декоративно-прикладне мистецтво".

Школа пройшла атестацію " з відзнакою".

Організовано персональні виставки в школі з польською мовою навчання та районній бібліотеці сестер Островських Надії та Вікторії. Організовуються виставки робіт учнів та викладачів школи в гімназіі, загальноосвітніх школах, бібліотеці, музеї .

Учні ГДХШ - активні учасники та неодноразові переможці обласних, Всеукраїнських, Міжнародних конкурсів та фестивалях дитячої творчості, таких як :

-«Я хочу жити в якісному світі» ( обласний),

-«Податки очима дітей» (обласний) ,

-«Об’єднаймося ж , брати мої !» ( Всеукраїнський).


 

ПІДСУМКИ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ТВОРЧОЇ ТА ФІНАНСОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УСТАНОВ КУЛЬТУРИ ЗА 2014 РІК ТА ЗАВДАННЯ НА 2015 РІК

Станом за 2014 рік плановий обсяг бюджетного фінансування закладів культури району з врахуванням внесених змін становив 9581.8тис.грн. За підсумками роботи за 2014 рік кошти загального фонду галузі району освоєні на 7880.1тис.грн. в процентному відношенні на 82.2% Важливим напрямком культурної політики є збереження і розвиток кадрового потенціалу галузі. Станом на 01.01.2015 року на неповні ставки продовжують працювати 11чол. з них на 0,75 – 10 чол., 0,5 ст.- 1 чол, Протягом року на прибдання було освоєно коштів 316.4 тис.грн.

За кошти спонсорів та власними силами проведено капітальні ремноти районного Будинку культури, Лісогірського, Чорнивідського, Кремінянського, Кузьминського, Жищинецького, В.Яромирського Будинків культури.Сатанівської,Хоптинецької, В Карабчиївської сільських бібліотек, фойє Завадинецького, Балакирського, Мудриголовського сільських клубів, кімнати гурткової роботи В.Левадського сільського клубу та Тростянецького СБК. Кімнати краєзнавчого музею с. Підлісний Олексенец. На протипожежний захист об»єктів культури було спрямовано 20.6 тис. грн.

Установами культури району за звітний період 2014р від надання платних послуг одержано 376.5тис.грн.

До бібліотечного фонду Городоцької ЦБС за одинадцять місяців 2014 року надійшло 2437примірників книг на суму 73554грн.Підписано періодичних видань на суму 20174 грн. Проведено акцію « Подаруй бібліотеці книгу» за рахунок чого поступило в бібліотеки 506 примірників книг на суму 7540грн. з них: в сільські бібліотеки 253 примірники на суму 4798грн. За кошти спонсорів було закуплено чотири прінтери на суму 6393 грн. для потреб бібліотеки. Звуко-підсилюче обладнання в кількості 3 комплекти та ноутбук для Будинків культури .Працівниками районного краєзнавчого музею організовано і проведено понад 200 екскурсій, музейні експозиції оглянуло 2037відвідувачів.

Протягом звітного періоду в районі проведено цілий ряд масових заходів.Традиційними є свята державного значення, релігійні та свята за народним календарем.

В рамках проведення в Україні заходів до 200- річчя Т.Г.Шевченка організовано та проведено протягом звітного періоду ряд заходів. Оформлено книжкову виставку – портрет «На струнах Кобзаревої душі». Шевченківське свято « Свіча запалена від серця» . Літературно-драматична фантазія «Тече вода з-під явора». Літературний портрет « «Геніальний син України». Цикл бесід «Лунає голос Кобзаря по світу». Літературна вікторина про життєвий і творчий шлях Т.Г.Шевченка « Велет народного духу». Перегляд літератури «»Тернистим шляхом долі».Подорож по творчості Шевченка – художника « І говорило полотно про муки, про його будні і його свято.. Заходи до Дня Перепоховання Т.Г.Шевченка на Чернечій горі: Шевченківські читання « Юнь шанує Кобзаря». Конкурс на кращий твір присвячений життю і творчості Великого Кобзаря.

До Дня вшанування памяті Т.Г. Шевченка здійснено показ хроніко - документального фільму з життя та творчості Т.Г.Шевченка « І виріс я на чужині».

Проведено ремонт пам»ятника Т.Г.Шевченка у с. Старе Поріччя.

Перегляд сайтів « Пам»ятники Великому Кобзарю».

Цикл бесід « Безсмертне слово Кобзаря».

Віртуальна подорож « Світова велич Кобзаря».

Презентація книжково-ілюстративних виставок «Вічне Шевченківське слово».

Арт-майстерня «Стежками творчості генія» ( роботи користувачів : малюнки, поезія, оповідання, казки, аплікації).

Творчий звіт аматорів народного мистецтва присвячений 200 річчю від дня народження Тараса Шевченка.

Виставка робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Городоччини «Уклін Тарасові».

Районна естафета до визволення районну від німецько-фашистських загарбників «Слава визволителям.»

Зустріч учнів гімназії з ветераном Великої Вітчизняної війни Хоптинцем О.Л.

Районна естафета до визволення районну від німецько-фашистських загарбників «Слава визволителям.»

Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України» до 70- річчя визволення Городоччини від німецько- фашистських загарбників. Передача Всеукраїнської естафети «Слава визволителям» Волочиського району Городоцькому району.День слави «Вклонімося незабутньому березню».Година пам’яті «Моє життя - на видноті».

Урок мужності і слави « Шляхами подвигу і слави наших земляків»

Презентація виставки матеріалів «Перемога в ім’я життя»

Година пам’яті для молоді «Гордий стяг Перемоги історію людства змінив»

До 73-річниці початку Великої Вітчизняної війни.

Презентація виставки матеріалів «Так починалася війна…(22 червня – День скорботи і вшанування жертв війни в Україн). Урок державності « Конституція України – основний закон держави».

Правовий тренінг « Мир і дружба не дива , або знай свої права».

Боейнг – ринг « Молодшим школярам про основний Закон держави».

Книжкова виставка « Конституція – правовий оберіг держави».Заходи до дня Незалежності України.

Свято міста «Зпонад берегів Смотрича.Заходи до дня партизанської слави.Заходи для людей похилого віку, заходи до 70- річчя визволення України від намецько – фашистських загарбників, заходи до голодомору 1932-1933рр. Заходи до Новорічних свят «Новорічна фантазія» «Запрошуємо у казку».